Úvodní stránka » Články bezprovize » Vysoká kauce už nemusí být pro nájemce problém

Vysoká kauce už nemusí být pro nájemce problém

Novým hitem na českém trhu a také velkou pomocí pro každého, kdo si chce pronajmout byt, je produkt pojištění kauce. Na základě tohoto pojištění obdrží majitel namísto finanční hotovosti certifikát na požadovanou částku. S tímto certifikátem, tedy dokladem o pojištění, má majitel jistotu, že mu bude v případě potřeby kauce uhrazena a nemusí se již obávat handrkování s nájemcem - obrací se přímo na pojišťovnou. Výhodou pro nájemce je možnost místo kauce zaplatit stěhování nebo vybavení bytu.

Náklady na stěhování, dovybavení bytu, provizi realitce, nájemné předem... to vše je nákladnou investicí, která dosahuje na desetitisíce až statisíce korun. Proč tedy s pojištěním kauce tyto náklady neminimalizovat?

Jaký je princip pojištění kauce?

Místo aby nájemce zaplatil pronajímateli celou kauci v hotovosti, pojistí svůj nájem u společnosti Guarenty Group. Roční splátka pojistky je ve výší 5.25 % hodnoty kauce, nejlevnější pojistka přitom vychází na pouhých 42 Kč měsíčně. Výměnou obdrží pronajímatel pojistku kauce a v případě potřeby využití kauce se obrátí na pojišťovnu. Pojišťovna poté využitou částku z kauce nárokuje na nájemci.

Výhodou pojištění kauce pro nájemce je, že nemusí platit pronajímateli desítky tisíc korun předem.  Mnohdy není nájemce ani schopen si byt pronajmout právě z těchto důvodů. Nemusí se přitom jednat o nesolventního nájemce, často se jedná o dobře placené zaměstnance, kteří se stěhují za prací a v době nástupu na nové pozici v zaměstnání buď nemají ještě k dispozici budoucí příjem nebo mají prostředky vázané v nemovitosti, do které se po čase práce mimo domov zase vrátí. Pojištění kauce je tedy produktem, který je řešením hned několika palčivých problémů.

Naopak majitelé nemovitostí, kteří byli nuceni pod tlakem stagnujícího trhu snižovat či nepožadovat po nájemcích kauci,  se mohou opět vrátit k standardnímu postupu. S pojištěním kauce si jim může dovolit "zaplatit" kauci každý nájemce a pronajímatel je tak s kaucí chráněn před potížemi s nájemcem. Pronajímatelé se nemusí obávat, že by pojišťovna jakýmkoliv způsobem regulovala či omezovala čerpání kauce. Pronajímatel s kaucí nakládá jako by ji měl k dispozici v hotovosti.

Pojištění kauce dodává větší jistotu pronajímatelům při pronajímání nemovitosti a usnadňuje nájemcům získat pronájem.

O Guarenty Group, s. r. o.

Guarenty Group sídlí v Praze, kde má své zastoupení pro celou Českou republiku. Guarenty Group je výhradním pojišťovacím agentem pro AIM Insurance / MAI INSURANCE GROUP, která poskytuje specializované pojišťovací služby ve 22 zemích střední a východní Evropě od roku 1990. Guarenty Group byla založena profesionály v oblasti nemovitostí a pojišťovnictví a má letité zkušenosti se správou nájemních residenčních nemovitostí a bytových prostor nejen v České republice.

Jste majitel nemovitosti
nabízíte pronájem nebo prodej ?

Chci prodat nemovitost Chci pronajmout nemovitost Chci dražit nemovitost

Tipy odborníků

16. 1. 2013

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Jak dosáhnout toho, abyste jako prodávající dostal za svou nemovitost maximum při minimálních nákladech? Ne každá nemovitost je kupujícími dostatečně oceněna, jak tedy správně stanovit cenu nemovitosti a jak ji před prodejem zatraktivnit?

20. 12. 2012

Co nás čeká v roce 2013?

Letošní rok je pomalu za námi a počátek nového se kvapem blíží. Pojďme si společně připomenout, co nás čeká! Realitní trh je jedním z nejcitlivějších míst, které reaguje na ekonomickou a hospodářskou situaci. Jaké jsou prognózy podle ČNB a jaké jsou vyhlídky podle Evropské komise?

archív

Novinky emailem!

Zajímavá témata

Bez provize s.r.o., Brno (+420) 775 571 707