Úvodní stránka » Články bezprovize » Refinancování hypotéky krok za krokem

Refinancování hypotéky krok za krokem

Končí vám doba fixace a podmínky, při kterých jste hypotéku uzavřeli, už nejsou v dnešní době tak výhodné, jak se jevily? Nevadí, je právě ideální čas se zamyslet nad dalším postupem! Refinancujte svou hypotéku a ušetřete až sta tisíce ročně!

Jak na to?

Stěžejním datem pro vás je konec fixace. Je to chvíle, po které vám končí bankou garantovaný úrok. Nenechte si diktovat podmínky a sami si najděte takové, které vám vyhovují! Porovnejte si aktuální nabídky všech bankovních ústavů. Dejte si pozor na jejich délku trvání: mění se velice často, a proto je nutné je opravdu bedlivě sledovat. Mimo pravidelné čtvrtletní změny jsou časté různé akční nabídky marketingově směřované k určitému datu. Můžeme se tak setkat s limitovanou nabídkou různých zvýhodnění např. do konce školního roku atd.

Kdy je ten nejlepší čas?

Nečekejte na poslední chvíli, uvědomte si, že vás čeká dlouhé rozhodování! Začněte min. 3 měsíce před ukončením fixace!

V bance se samozřejmě můžete spokojit s vystaveným letáčkem zevrubně informujícím o refinancování, ale lépe je doplnit tyto okrajové informace přímo s bankovním asistentem. Zeptejte se ho na všechny možnosti, nastiňte mu vaši situaci a nezapomeňte se informovat o všech poplatcích (pozor na tzv. skryté poplatky!) a postupu, který by vás v případě výběru právě této banky čekal. Ideální je porovnat min. 5 nabídek různých bankovních ústavů, je však obtížné se ve všem zorientovat. Pokuste se srovnat stejné či alespoň podobné parametry, úroková sazba není jediným kritériem!

Po vygenerování pro vás té nejlepší nabídky je zapotřebí navštívit vybraný bankovní ústav, vyplnit žádost o úvěr a připojit kopii dvou osobních dokladů (občasný průkaz a řidičský průkaz nebo pas). Banka provede ověření vaší bonity, tedy vaší schopnosti splácet úvěr. Do dvou pracovních dní by vás banka měla informovat o dalším postupu, v případě získání úvěru jsou vám sděleny podrobné podmínky a dokumenty, které jsou ke zdárnému vyřízení zapotřebí. Mějte připravenu kupní smlouvu nemovitosti, list vlastnictví, katastrální mapu, potvrzení příjmu, dále předchozí hypoteční smlouvu, výpis z účtu za předchozí první a šestý měsíc, ze kterého byly odesílány splátky, dále výpis z účtu, na který chodí pravidelná mzda atd. Po vyřízení těchto formalit, jejich kladném přijetí bankou a podepsáním nové hypoteční smlouvy, vám budou peníze na uvedený bankovní účet zaslány do 7 – 14 pracovních dní.

Zdá se vám to příliš časově náročné nebo nejste schopni vybrat tu správnou banku? Chcete si ušetřit čas spojený s obíháním bank, stres s vybíráním té nejlepší nabídky? Uvědomte si, že jako jedinec s průměrným úvěrem okolo 1 – 2 mil. jste pro banku nepatrným klientem, a proto (bohužel) nepříliš zajímavým. Sami podle svých obchodních zkušeností víte, že čím více odebíráte, tím jsou také lepší podmínky produktu. Jak získat „množstevní slevu“ na váš úvěr? Cesta je jednoduchá! Ušetřete nejen refinancováním, ale také získejte výhodnější podmínky navíc!

Jak vylepšit mou situaci?

Získejte svého hypotečního poradce a nechte jeho, aby namísto vás prošoupal ony pověstné boty ve frontě v bankovním ústavu! Získejte zdarma cenné rady, nechte odborníka, aby odborné věci vyšel za vás! Jak na to? Namísto mnoha bank navštivte jedno finančně-poradenské centrum! Namísto dlouhého čekání v nekonečných řadách si v klidu o svých finančních záměrech popovídejte se svým poradcem. Právě tento člověk je informován a školen o všech novinkách, zná veškeré výhody a úskalí jednotlivých produktů a je tedy schopen racionálně zhodnotit a vybrat tu nejvhodnější cestu na míru vašich potřeb! A nejen to! Stabilní finančně-poradenské centrum má na základě dlouhodobé a kvalitní spolupráce s bankovními ústavy mnohé výhody, chcete-li slevy, o kterých se vám, jako jednotlivci, může jen zdát. Neváhejte a šetřete. Svůj čas, svoje nervy a hlavně svoje peníze.

Jste majitel nemovitosti
nabízíte pronájem nebo prodej ?

Chci prodat nemovitost Chci pronajmout nemovitost Chci dražit nemovitost

Tipy odborníků

16. 1. 2013

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Jak dosáhnout toho, abyste jako prodávající dostal za svou nemovitost maximum při minimálních nákladech? Ne každá nemovitost je kupujícími dostatečně oceněna, jak tedy správně stanovit cenu nemovitosti a jak ji před prodejem zatraktivnit?

20. 12. 2012

Co nás čeká v roce 2013?

Letošní rok je pomalu za námi a počátek nového se kvapem blíží. Pojďme si společně připomenout, co nás čeká! Realitní trh je jedním z nejcitlivějších míst, které reaguje na ekonomickou a hospodářskou situaci. Jaké jsou prognózy podle ČNB a jaké jsou vyhlídky podle Evropské komise?

archív

Novinky emailem!

Zajímavá témata

Bez provize s.r.o., Brno (+420) 775 571 707