Úvodní stránka » Tipy odborníků » Nové trendy ze světa koupelen

Nové trendy ze světa koupelen

Vzpomínáte na doby, kdy bylo umyvadlo pouze bílé a vana smaltovaná či z akrylátu? Těm už dávno odzvonilo! Jaké jsou nové trendy? Na trhu se objevily nové materiály. Nejoblíbenější zůstává i nadále keramika, na popularitě však výrazně nabývá litý mramor vyrobený ze směsi pryskyřice a mletého dolomitu.

Opravdoví koupelnoví labužníci jistě ocení možnost doplnit svou koupelnu designovými kousky z kamene, skla, kovu či dřeva. Nechte se inspirovat!

 

Vany 

Kromě relaxační funkce nabízejí dnešní moderní vany i plnohodnotné sprchování. To je zajištěno širokou nabídkou vanových zástěn, které zabraňují pronikání vody do prostoru koupelny. Trendem je rovněž samostatně stojící vana jako solitérní prvek místnosti. Do retro koupelen se hodí vany s dobovými prvky, do moderních zase ty puristických tvarů z netradičních materiálů např. ze dřeva či kamene. 

Sprchové kouty

Zatímco v prostorově menších koupelnách je časté prokombinování funkce vany a sprchového koutu s cílem co největší úspory místa a zároveň se zachováním komfortu, velké koupelny se vyznačují opravdu prostornými sprchovými kouty. Sprchové vaničky začínají ustupovat vyspádovaným koutům s odtokovým žlábkem, které beze spár přecházejí do zbytku místnosti, výjimkou nejsou ani kouty zcela bez zástěn. 

Umyvadla, toalety a bidety 

I u těchto prvků je kladen hlavní důraz na pohodlí a relaxační funkci. Sanitární keramika je nově ošetřena technologií proti usazování nečistot zabraňující přilnutí vody, vodního kamene a zachovávající lesk. Z barev převažuje bílá, výjimkou však není ani kontrastní černá, přírodní odstíny kamene či sklo. Tvar zde nehraje roli – výrobci nabízejí sladěné série kulatých, hranatých i atypických tvarů. Jistě si vyberete i vy! 

Baterie 

Termostatické baterie se stávají standardem. Jsou čím dál více vyhledávány nejen díky komfortu používání, ale hlavně z důvodu úspory vody a energie. Dalším plusem pro termostatické baterie je jejich bezpečnost, kdy zvláště rodiny s dětmi ocení bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. 

Koupelnový nábytek 

Nejrazantnější proměnou prochází jednoznačně nábytek. Nevzhledným skříňkám, jejichž jediným účelem bylo uskladnění co největšího počtu ručníků a různých koupelnových drobností, odzvonilo. Dnešní nábytek také pojme spoustu věcí, ale vypadá vkusně a ještě ke všemu je jeho údržba velice snadná. Nechybí pojezdy pro dokonalý přehled o obsahu skříňky, kolečka pro lehký přesun při potřebě úklidu ani dekory ladící s obklady. Zejména dekor dřeva je velmi elegantní a často umí pozvednout koupelnu ještě o několik úrovní výše. 

Koupelnové doplňky 

V oblasti doplňků se také patrný důraz na technická vylepšení. Zrcadla jsou doplněna integrovaným osvětlením, uživatelský komfort nabízí např. zrcadla se zabudovaným kosmetickým zrcátkem. V oblasti koupelnového textilu je nabídka nepřeberná, textilní předložky či ručníky jsou nabízeny ve stejných barevných kombinacích jako obklady a dlažby.

V nových koupelnách se již nesetkáme ani s nevzhlednými radiátory, ale naopak pouze s vytříbenými designovými kousky, které kromě usušení ručníků a prohřátí prostoru poskytují i dokonalý estetický zážitek.

Jste majitel nemovitosti
nabízíte pronájem nebo prodej ?

Chci prodat nemovitost Chci pronajmout nemovitost Chci dražit nemovitost

Tipy odborníků

16. 1. 2013

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Jak dosáhnout toho, abyste jako prodávající dostal za svou nemovitost maximum při minimálních nákladech? Ne každá nemovitost je kupujícími dostatečně oceněna, jak tedy správně stanovit cenu nemovitosti a jak ji před prodejem zatraktivnit?

20. 12. 2012

Co nás čeká v roce 2013?

Letošní rok je pomalu za námi a počátek nového se kvapem blíží. Pojďme si společně připomenout, co nás čeká! Realitní trh je jedním z nejcitlivějších míst, které reaguje na ekonomickou a hospodářskou situaci. Jaké jsou prognózy podle ČNB a jaké jsou vyhlídky podle Evropské komise?

archív

Novinky emailem!

Zajímavá témata

Bez provize s.r.o., Brno (+420) 775 571 707