Úvodní stránka » Tipy odborníků » Homestaging - příprava nemovitosti na prodej

Homestaging - příprava nemovitosti na prodej

Homestaging -příprava nemovitosti na prodej

Chystáte se prodat či pronajmout nemovitost? Pokud ano a je vaším cílem tak učinit opravdu rychle, doporučujeme věnovat velkou pozornost přípravě nemovitosti na opravdu profesionální prezentaci. Jistě nemusíme zdůrazňovat, že stěžejním faktorem je uklizení prostor a při pořizování fotografií odstranění nežádoucích objektů. Prostor by měl působit vzdušně a čistě.

Co je to Homestaging? Jedná se o specializovanou službu za účelem profesionální prezentace domů a bytů k prodeji nebo pronájmu.

První, co zájemce o vaši nemovitosti uvidí v inzerci na internetu nebo v časopisech, jsou fotografie nemovitosti. Jsou to právě kvalitní fotografie, které zvyšují atraktivitu vaší nabídky a rozšiřují tak okruh zájemců, kteří si nemovitost přijdou prohlédnout. Čím více prohlídek, tím se zvyšuje i možnost rychlého a úspěšného prodeje. Nepodceňujte první dojem, kterým vaše nemovitost zapůsobí! Na něm záleží, zda se bude zájemce dál nabídkou zajímat nebo bude věnovat pozornost jiné.

U nemovitostí, kde byl proveden Homestaging, byla zjištěna vysoká míra návštěvnosti inzerce (ze statistik RK), a tím také i skutečnost, že takto upravené nemovitosti byly prodávány rychleji a v mnoha případech i za vyšší cenu. Náklady na Homestagingu jsou vždy levnější, než snížení ceny nemovitosti.

V současné situaci na realitním trhu, kdy nabídka výrazně převyšuje poptávku, je pro získání kupce nezbytné se odlišit od konkurence, čehož můžete dosáhnout pomocí kvalitně zvládnuté prezentace.

Rozsah služeb poskytovaný profesionály bývá různý, obvykle mají homestageři širokospektrální záběr. Co vše musí zvládnout, aby z vaší nemovitosti udělali během 1 - 2 dnů atraktivní nabídku? Úklid, malování, drobné úpravy či opravy, přemístění nábytku, mnohdy zapůjčení vhodného nábytku a likvidaci nepotřebných věcí, návrh a rozmístění a doplňků, dekorací, uskladnění, úschovu, zabalení a vybalení potřebných věcí. Dalším úkolem profesionálního homestagera je předání rad majiteli, jak nemovitost zájemcům prezentovat.

Namítáte, že úklid a přípravu nemovitosti zvládnete sami? Majitel sám nevnímá svou nemovitost objektivně, a právě v tomto je přínos profesionála. Ten je schopen se na nemovitost dívat očima potenciálních zájemců. Zná jejich požadavky a vkus a jednoduchými úpravami je schopen přiblížit vaši nemovitost jejich "ideálu krásy".

Homestaging si můžete objednat u specializovaných firem, můžete také využít služeb talentovaných zkušených realitních makléřů, kteří vám mohou dát prvotní rady k úpravě nemovitosti svépomocí. Rady k úpravě nemovistosti před prodejem najdete také v naší rubrice Realitní rádci.

Přejeme hodně úspěchů při úpravě vaší nemovitosti!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. koupě (jirka, 5. 2. 2015 10:40:39) Odpovědět

    Dům jsem loni kupoval přes http://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz/ - šlo to bez realitky a zbytečného papírování, takže jsme i dost ušetřili. Tak můžu doporučit.

Jste majitel nemovitosti
nabízíte pronájem nebo prodej ?

Chci prodat nemovitost Chci pronajmout nemovitost Chci dražit nemovitost

Tipy odborníků

16. 1. 2013

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Jak dosáhnout toho, abyste jako prodávající dostal za svou nemovitost maximum při minimálních nákladech? Ne každá nemovitost je kupujícími dostatečně oceněna, jak tedy správně stanovit cenu nemovitosti a jak ji před prodejem zatraktivnit?

20. 12. 2012

Co nás čeká v roce 2013?

Letošní rok je pomalu za námi a počátek nového se kvapem blíží. Pojďme si společně připomenout, co nás čeká! Realitní trh je jedním z nejcitlivějších míst, které reaguje na ekonomickou a hospodářskou situaci. Jaké jsou prognózy podle ČNB a jaké jsou vyhlídky podle Evropské komise?

archív

Novinky emailem!

Zajímavá témata

Bez provize s.r.o., Brno (+420) 775 571 707